Vitamins – tai mikrobiologinis preparatas, kuriame yra mikroorganizmų (Pseudomonas spp, Azotobacter sp. ir kt.) ir jų produktų – auksinų, citokinų, giberelinų, aminorūgščių ir kt. Preparatas augalą veikia 3 būdais – aktyvina baltymų sintezę, veikia fermentų aktyvumą, keičia membranos pernešimo savybes, padidina sėklos lukšto pralaidumą, pagreitina sėklų dygimą, derliaus nuėmimą, auginių įsišaknijimą, lapų ir stiebų augimą, šaknų svoris padidėja iki 60%. Derlingumo padidėjimas – vasariniams kviečiams 0,4-0,5 t/val.; miežiams 0,5 t/ha; cukriniams runkeliams 0,4-0,8 t/ha. Auginių įsišaknijimas padidėja 50 proc.

Vitamins stimuliuoja – reguliuoja natūralų, labai gerai subalansuotą augalų vystymasį. Augalai per daug neišsitempia į aukštį, daugiau šakojasi, susidaro daugiau žaliosios masės, daugiau žiedynų, daugiau geriau vystosi šaknynas. Citotokinų ir auksinų sąntykis yra 3:1

Vitamins naudojamas sėkloms daiginti ir auginiams įsišaknyti. Jis aktyvina medžiagų apykaitą ir gerina mineralų pasisavinimą. Preparatu apdorotose sėklose padidėja lukšto pralaidumas, paspartėja sėklų daigumas, derlius, auginių įsišaknijimas, lapų ir stiebų augimas. Vitamins produktas ypač rekomenduojamas apdirbant lėtas, sunkiai dygstančias sėklas, auginant retus ar vertingus augalinius augalus ir vaistinius augalus. Taip pat skatina augalų atsparumą – atsparumą augalų patogeninėms bakterijoms ir grybeliams. Naudojamas dekoratyviniams augalams, daržovėms, uogakrūmiams, vaismedžiams, bulvėms, javams, rapsams, kukuruzams.

Naudojamas apdoroti sėkloms. šaknų mirkymui, purškiant per lapus, laistant per laistymo sistemą.

 

Javų, rapsų, kukurūzų ir t.t. sėklų apdorojimui:

1 litras / 200 kg sėklų / 0,1 ha

5 litrai / 1 tona sėklų / 0,5 ha

 

Šaknų pamerkymui prieš sodinant:

1-2 ml / 1 litrui vandens

 

Purškiant per lapus:

2-4 ml / 1 litrui vandens

1-2 litrai / 1 ha / su 500 litrais vandens

 

Laistant per laistymo sistemą:

1-2 litrai / 1 ha

 

Saugoti nuo vaikų.

Purškiant saugotis, kad nepatektų į akis, burną, neikvėpti dulksnos.

 

Galiojimas 2 metai

Vitamins fitohormonai stimuliuoja – reguliuoja natūralų, labai gerai subalansuotą augalų vystymasį ir didesnį derėjimą. Augalai per daug neišsitempia į aukštį, daugiau šakojasi, susidaro daugiau žaliosios masės, daugiau žiedynų, vaisių, daugiau geriau vystosi šaknynas. Vitamins sudėtyje citotokinų ir auksinų sąntykis yra 3:1.

Paveikslėlyje pavaizduota:

1 augalas (WT) neapdorotas niekuom.

2 augalas (+Cyt) apdorotas citotokinais.

3 augalas apdorotas citotokinais ir auksinais (+Cyt+Aux).

4 augals apdorotas tik auksinais (+Aux).

Geriausiai vystosi ir didžiausia derlių duos augalas nr.3 (+Cyt+Aux), kuris buvo apdorotas citotokinais ir auksinais.